לקויות למידה

צמחי מרפא לטיפול בלקויי למידה

צמחי מרפא לטיפול בלקויי למידהחוקרים גרמנים קבעו שנוסחת שלושה צמחי מרפא מטפלת בהצלחה בילדים הסובלים מקשיי למידה, בעיות התנהגות, חרדה, דיכאון ובעיות קשב וריכוז.

צוות החוקרים כלל 17 רופאים, כולל 15 נוירולוגים לילדים, והם עקבו אחר 114 ילדים בבתי חולים רבים ברחבי גרמניה, בגילאי שש עד 12, שאובחנו עם לקויות למידה, או הפרעות רגשיות או התנהגותיות, במשך שנתיים שקדמו למחקר.

תסמיני הילדים כללו הפרעות למידה, הפרעות דיבור, חוסר ריכוז, חרדה ודיכאון, עייפות, ישנוניות, בעיות עם ההירדמות, וכאבי ראש. הילדים התאימו למחקר, שכן הטיפולים הקונבנציונליים אותם קיבלו לא הניבו תוצאות.

התופעות לפני ולאחר הטיפול בצמחי מרפא

תסמיני הילדים נמדדו על ידי החוקרים לפני תחילת הטיפול, ונמדדו שוב כעבור שבועיים עד חודש מתחילת הטיפול, שכלל שילוב שלוש תמציות צמחים שכללו הפרע, פסיפלורה וולריאן. החוקרים דנו בתופעות סינרגטיות של שילוב צמחים אלו, לעומת ההשפעות הטיפוליות של פרוזאק. ברוב המקרים, הטיפול בצמחי המרפא הניב תוצאות מוצלחות.

החוקרים סבורים שלפני שרופאים רושמים תרופות לילדים, עליהם לשאול את עצמם אם הם מעוניינים לחשוף את הילדים למצב אפשרי של התמכרות לסמים. מה יעשו הילדים כשהמרשמים יגמרו? האם התרופות בהכרח משפרות את לקויות הלמידה? הראיות המדעיות מראות כי רבים מההורים נותנים לילדיהם תרופות שאינן חוקיות, המגבירות את הסבירות שלהם להתמכרות.

חשיבות התוספים וצמחי המרפא

בשילוב עם יסודות תזונה נכונה, מזינה ובריאה, תוספים המתקבלים באמצעות ויטמינים חיוניים מסייעים לשיפור הזיכרון, יכולת הריכוז והפחתת סימני העצבנות בקרב ילדים עם לקויות למידה. מערכת העצבים זקוקה לכמות מספקת של ויטמינים מקבוצת B להשגת תפקוד נורמאלי.

שילוב ויטמיני C ו-E נחשב לתוספים הטובים ביותר. התוצאות היעילות מתגלות כאשר ויטמינים אלו נלקחים בשילוב. היכולת לשמר זיכרון ולטפל בלקויות למידה מתגברת באמצעות חומר הנקרא לציטין, העשיר באינוזיטול כולין, שהם תרכובות חיוניות ביותר לתפקוד הרצוף והסדיר של מערכת העצבים. הזיכרון והיכולת להיזכר מושפעים לטווח הארוך והקצר ממחסור באבץ מינרל חיוני בגוף, ולכן תוספי מינרל זה חייבים להשתלב בתזונה.

דלדול נוירוטרנסמיטרים, שהם השליחים של המוח, הוא מצב רציני ביותר, ותוספי חומצות אמינו חייבות להיקבע, שכן הם נחשבים לחומרי הגלם אותם מייצרים הנוירוטרנסמיטורים בגוף. התפקוד התקין של המוח ומערכת העצבים מתאפשר באמצעות השימוש בצמחי מרפא, שרבים מהם מכילים חומרים מזינים החיוניים לגוף.

סוגי צמחי המרפא לטיפול בלקויות למידה

תערובות הצמחים, המינונים המתאימים לילדים, ותדירות הטיפול כוללים:

ברזל – פעמיים ביום במינון של כף בכל פעם.

תערובת מיץ סרפד צורב או לסירוגין מיץ תרד – במינון של ארבע כפות ליום.

מיץ סלק – שתי כפות ליום.

מיץ ענבים – חצי כוס ליום.

תמיסת גינקו בילובה – עשרים טיפות ליום.

טיפולים אלו משפרים את העברת האותות במוח, מעולים לגירוי מערכת העצבים, ומשפרים את זרימת הדם למוח.

Exit mobile version