נוירופידבק לטיפול בהפרעות קשב

נוירופידבק לטיפול בהפרעות קשבאנשים עם הפרעות קשב (ADD) עשויים להציג מגוון נרחב של תסמינים, דעתם עשויה להיראות מוסחת והתנהגותם אימפולסיבית ולא קשובה.

אך ADD אינה בעיה פסיכולוגית, אלא בעיה מוחית המטופלת ברוב המקרים בתרופות. אך אימון מוחי, בשיטת נוירופידבק, יכול להיות חלופה טובה ובריאה יותר.

שלא בדומה לתרופות, נוירופידבק מאמן מחדש את המוח, וכתוצאה מכך ניתן להשיג שיפור משמעותי בתסמיני הפרעות הקשב.

בגישה זו, אנשים לומדים להשיג שיפורים לטווח הארוך בתחומי שליטה עצמית ותשומת לב, היות ומוחם לומד להתנהג בהתאם לדפוסים בריאים יותר. אימון מוחי בשיטת נוירופידבק מסייעת לטיפול בשורש הבעיה ללא תרופות, באמצעות תמיכה בבריאות המוח.

יתרונות נוירופידבק להפרעות קשב

אצל אנשים עם ADD, אזורי המוח השולטים בתשומת הלב וההתמקדות, עשויים להיות בעלי פעילות איטית מדי, מה שעלול להוביל אף לדיכאון, דאגה והעדר מוטיבציה. באופן שאינו מודע, אנשים עם הפרעות קשב מגבירים את תנועות גופם על מנת "לעורר" את מוחם. לכן תרופות ממריצות מגדילות את פעילות המוח מבלי להגדיל את תנועת הגוף.

היות ובמקרים רבים אנשים עם ADD הם אינטליגנטים למדי, הם מבינם מושגים במהירות, ומבינים את ההוראות הניתנות בטיפול נוירופידבק, מה שגורם להם להתמקד בפרטים החשובים.

מחקרים מראים: נוירופידבק הוא חלופה מוצלחת לטיפול בהפרעות קשב

הפרעות קשב הן בעיות מוחיות. טיפול נוירו פידבק מאפשר לאנשים לעבוד ישירות על הבעיה באמצעות אימון מוחי על מנת להיות רגועים, ממוקדים יותר ופחות אימפולסיביים. באמצעות הפחתת דפוסי מוח מהירים או איטיים מדי המתרחשים במוחם של ילדים או מבוגרים עם הפרעות קשב, הטיפול מסייע להם ללמוד כיצד להשתלט על דחפי הפעילות.

אנשי מקצוע רפואיים המשתמשים בנוירופידבק בשיטות הטיפול שלהם, מדווחים שלמעלה מ-85% מהמטופלים עם הפרעות קשב לומדים להגדיל את המיקוד, להפחית את האימפולסיביות ולשלוט על התנהגותם כאשר עם מתאמנים בשיטה באופן עקבי.

יעילות נוירופידבק לילדים – סיבה נוספת שהטיפול כה יעיל להפרעות קשב, היא כי הוא פונה לילדים, ונראה בדיוק כמו משחק מחשב! במקום לשלוט במשחק עם העכבר, הילד "משחק" את המשחק עם מוחו. ילדים נהנים מאימון מוחי, מה שמקל על המשך הטיפול והשגת שיפורים משמעותיים

דילוג לתוכן