רחמים עצמיים הם התנהגות לקויה: על יתרונות הדיסלקציה!

אז מה אם יש לי דיסלקציה? על הצד החיובי
אז מה אם יש לי דיסלקציה? על הצד החיובי

החיים עם דיסלקציה עשויים להיות מאתגרים, אך אינם צריכים להוות נטל. אלו חיים המאופיינים במידה רבה של סיוע עצמי. לכל אדם מומלץ להפוך את השלילי לחיובי, ועל אחת כמה וכמה לאדם הסובל מדיסלקציה.

זוהי שיטה נהדרת להתמודדות עם בעיות ודאגות, ושיטה נוספת להפחתת הלחץ היא לשמור על פרופורציות. כשחושבים על כל הסבל בעולם, דיסלקציה באמת אינה תופעה כה גרועה. אחת הדרכים להתמודדות חיובית עם דיסלקציה היא להתייחס אליה בתור אתגר הדומה להתמודדות עם טיפוס על הר.

העובדות הקשות הקרות

ביסודו של דבר, מצב זה אכן אינו הוגן, מעולם לא היה ומעולם לא יהיה. כן. זה נשמע מעט קר ומדכא, אך בחלקים אחרים של העולם, אנשים מתים מרעב. מנקודת מבט זו, כאשר דיסלקציה היא מקור הדאגה המשמעותי ביותר בחיים, אדם יכול להחשיב את עצמו כדי בר מזל.

עובדה פשוטה נוספת היא כי דיסלקציה היא אכן מצב מלחיץ, מעצבן, וגורם לאדם הסובל ממנה לעבוד קשה יותר תוך תחושה תמידית כי הוא שונה מאחרים. אלא שאדם עם דיסלקציה צריך להזכיר לעצמו תמיד כי המצב יכול להיות הרבה יותר גרוע.

החיים הם אתגר

גם אם דברים אלו נשמעים מעט כהטפת מוסר, עדיין, רחמים עצמיים הם התנהגות לקויה. החיים אינם אמורים להיות מושלמים, ואף אדם אינו אמור להיות מאושר באופן קבוע. מצב כזה יהיה משעמם עד כדי גיחוך. אלא שהדרך בה אדם עם דיסלקציה יכול להתבונן על החיים היא כהתגברות על אתגרים. הרי כמעט כולם מתמודדים עם סוג כזה או אחר של אתגרים.

לכן ניתן להתבונן על דיסלקציה כעל אתגר הדומה לטיפוס על הר. ככול שאדם מטפס גבוה יותר, כך הוא לומד יותר. הוא חווה חוויה עשירה יותר של החיים, תוך הכרה תמידית בעובדה כי אינו מושלם, וכי זה בסדר גמור לא להיות מושלם.

הבנה זו מסייעת לתחושה פנימית טובה, וברמה המעשית, זוהי גישה העוצרת כניסה למתחים בעקבות דיסלקציה. כך ניתן אף להתמודד עם הבעיות בראש צלול, ולהימנע מחרדה חברתית.

בחירת נקודת המבט המובילה למרב היתרונות

חיים עם דיסלקציה אינם צריכים להיות מורכבים. בשינוי נקודת המבט, אדם יכול לבחור כיצד הוא מתבונן על חייו. שיטת התמודדות אחת עשויה לגרום לו לתחושת בידוד ונכות, ואילו שיטה מעשית יותר מרגיעה אותו, גורמת לו לחוש חיובי ומאפשרת לו לנוע קדימה.

אדם הסובל מדיסלקציה יכול לבחור את נקודת המבט החיובית או השלילית. אך אין זה משנה כיצד יתבונן על העולם, עליו להבין, כי מעתה ועד סוף כל הזמנים, החיים, ואף הוא, לעולם לא יהיו מושלמים.

נקודת מבט של עמידה מול אתגרים וצליחתם, מובילה לתחושה אישית כי האדם אינו יכול להיות מובס, גישה זו מסייעת לו לגייס את המוטיבציה הדרושה להתמודדות עם האתגרים הניצבים בפניו. זוהי בחירה אישית.

דילוג לתוכן