הומיאופתיה לטיפול בבעיות קשב וריכוז

הומיאופתיה לטיפול בבעיות קשב וריכוזאם ילד סובל מליקויי למידה המתבטאים במיומנויות קריאה, מתמטיקה, איות, כתיבה, דיסלקציה, מעקב אחר החומר הנלמד או הבנתו, או שהוא פשוט לומד לאט, ניתן לטפל בו עם הומיאופתיה, המעריכה את הילד כאדם שלם.

אם הוא סובל מתסמיני כאבי ראש או אלרגיות בנוסף לאתגרי הלמידה, היופי בהומיאופתיה הוא שמצבים אלו מטופלים במקביל באמצעות תרופה הומיאופתית אחת. בתוך מספר שבועות או חודשים לאחר מציאת התרופה ההומיאופתית הנכונה, ניתן להבחין בשינויים משמעותיים בליקויי הלמידה של הילד.

התרופות ההומיאופתיות השכחות לליקויי למידה

ילד הסובל מבעיות אלו עשוי להזדקק לתרופה הומיאופתית המורכבת ממלחים, מינרלים, צמחים, או חלב יונקים. דפוס התסמינים הפרטניים מציין את התרופה האפשרית המתאימה לילד באופן אישי, מתוך מגוון התרופות האפשריות הרבות המתאימות לילד.

התרופות הנפוצות ביותר מיועדות ללקויות למידה, כשמטפל הומיאופת מרכיב את הטיפול מתוך הבנה שלקויות אלו אינן מחלה כרונית ואינן בעיות חמורות. התסמינים מהווים חלק מתמונה מתמשכת והטיפול ההומיאופתי, אותו יש לקבל מרופה מיומן בלבד, מתמקד בהתבוננות אובייקטיבית על המצב, כשלאחר הערכת התסמינים, המטפל מציע לילד את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה.

בריום

תרופות ממשפחה זו, שהידועה שבהן היא קרבוניקה, משפרת באופן משמעותי את יכולות הלמידה של הילד. תרופה זו מיועדת לילדים הסובלים מהתסמינים הבאים:

  • הימנעות מהרמת יד בכיתה מחשש לביטוי תשובה שגויה או שהם חוששים שיהיו מקור ללעג.
  • המודעות לתסמינים מונעת מהילד להפגין מיומנויות חברתיות.
  • ההתנהלות שלהם מגושמת, מה שעלול להוביל לנידוי על ידי ילדים אחרים.
  • עיכובי הליכה ודיבור ועיכובים באבני דרך התפתחותיות אחרות.
  • הם פחות בוגרים מחבריהם.
  • הם נתקלים באתגרים משמעותיים עם החומרים הנלמדים בכיתה.
  • קצב ההתנהלות שלהם איטי.
  • אלו ילדים מתוקים שבדרך כלל לא חוו בעיות התנהגות.

קרבוניקה קאלקאריאה (סידן פחם) – זוהי תרופה מצוינת ללקויות למידה ונקבעת לילדים שכוונותיהם טובות והם מעוניינים ללמוד אך פשוט אינם מסוגלים לשמור על הקצב.

יעילות טיפול הומיאופתיה לבעיות קשב וריכוז

טיפול הומיאופתי משפר את תסמיני הילד בהיבטים הבאים:

ציונים – משתפרים באופן משמעותי.

הפחתה בתסכול הקשור ללמידה – ילד מצליח ללמוד יותר בקלות, וכבר אינו מרגיש שבית הספר ושיעורי הבית כרוכים במאבק מתמיד.

שיפור מיומנויות למידה – המורים מבחינים בשינוי מובהק במיומנויות הלמידה של הילד.

תסמינים התנהגותיים – ליקויי למידה נוטים להחריף בעיות התנהגויות, הנובעות מהתסכול של ילד המתמודד עם אתגרי למידה. תסמינים אלו משתפרים באופן ניכר עם טיפול הומיאופתי.

כתיבה – כתב היד של הילד הופך להיות קריא יותר.

קריאה – ילדים הסובלים מליקויי למידה ומקבלים טיפול הומיאופתי מתחילים באופן ספונטאני ליהנות מקריאה ונושאים אחרים שבעבר היוו עבורם "עבודה שחורה".

מגעים חברתיים – ילד פורח עם חברויות המתפתחות לאחר שהוא מקבל יותר ביטחון עצמי כתוצאה מהטיפול.

צמיחה ובגרות – ילד מתפתח וגודל באופן בריא יותר מבעבר.

שינויים אלו מתרחשים בתוך שבוע עד חודש לאחר קבלת התרופה ההומיאופתית הנכונה. השיפור ממשיך ונבנה לטווח הארוך, והיתרון המשמעותי ביותר הוא שילד שבעבר חווה קשיים בכיתה או נאלץ ללמוד במסגרת חינוך מיוחד, יכול ללמוד במסגרת חינוך כללי כתוצאה מטיפול הומיאופתי. הילד מסוגל לדווח במילים שלו כמה קל עבורו הוא תהליך הלימוד וכתוצאה מכך כמה מאושר הוא מרגיש.

דילוג לתוכן