ויטמינים לחיזוק מערכות הגוף ושיפור הלמידה

ויטמינים לחיזוק מערכות הגוף ושיפור הלמידההוויטמינים הם רכיב חשוב ומשמעותי מאד, המסייע לגוף ולמערכותיו השונות ונדרש בכל גיל. אפשר למצוא אותם במזונות שונים ובעיקר בפירות וירקות, העשירים בסוגים שונים של וויטמינים.

אחד היתרונות הבולטים של הוויטמינים הוא יכולתם לעזור בהתמודדות עם הפרעות של קשב וריכוז ולשפר את תהליך הלמידה בקרב ילדים. באילו וויטמינים מדובר וכיצד הם אכן מסייעים בכך? הנה התשובה.

תזונה נכונה מתחילה בוויטמינים ומינרלים

חיזוק מערכת החיסון חשוב בכל גיל ועל אחת כמה וכמה בגילאים הצעירים. מספרם הרב של הילדים בכל כיתה, עונת החורף שקרבה ובאה וגם התפריט המערבי, שלא תמיד מספק את הרכיבים החשובים לילדים, יכולים לפגוע באופן משמעותי במערכת החיסון ולגרום למחלות חורף שונות. התזונה הקיצונית של הילדים, המתבססת ברובה על מוצרי מזון משומרים ופחות טבעיים, מחלישה את מערכת החיסון שלהם.

מזונות עתירים בסוכר לבן, האהובים על הילדים, פוגעים בהם גם כן ויכולים לגרום להפרעות קשב וריכוז. הילדים, בתחילת היום, קשובים מאד אך ככל שחולף הזמן הם מאבדים את ריכוזם. לשמחתנו, ניתן לאזן זאת בעזרת מזונות המתבססים על פחמימות מלאות, כמו למשל, קינואה, כוסמין ושיפון, שמספקים לגוף את מה שהוא צריך ובעיקר עושים זאת בצורה מאוזנת. גם דגני הבוקר, שילדים אוהבים, המכילים פצפוצי אורז מלא, ג'וגי ברי לפעמים וגם סידן, טובים מאד לילדים ואף יכולים לתרום בהורדת לחץ הדם.

תוספי מזון לילדים

באשר לתוספי מזון, באופן כללי מומלץ לבסס את תזונתם של הילדים על מוצרי מזון, המספקים להם את מה שהם צריכים. יחד עם זאת, ישנם מצבים המצריכים תגבור, ובמיוחד במקרים בהם הילדים מסרבים לצרוך מזונות חשובים, המכילים וויטמינים ומינרלים ההכרחיים להם.

פרוביוטיקה מצוינת לילדים. מדובר בחיידקים שטובים לגוף. גם אצת הספירולינה, עליה שומעים לא מעט בשנים האחרונות, מציעה יתרונות רבים ונחשבת כ – Super Food. היא מספקת לגוף את רמות האנרגיה הנדרשות לו, היא עוזרת לשמור על ריכוז וגם על רמות תקינות ונכונות של סוכר.

חשוב לדעת

לפני שמשלבים תוספי מזון יחד עם התזונה עצמה, מומלץ לפנות לדיאטנית או לרופא המשפחה. חשוב להתייחס לסדר יומו של הילד, למידת יכולתו להתמודד עם אתגרי היום יום ובעיקר האתגרים השונים בבית הספר וגם אל התפריט שאותו הוא צורך באופן קבוע. תוספי המזון משמשים, כאמור, כתגבור לתזונה הקיימת ולא כתחליף.

על הילד לצרוך מזונות טבעיים כמה שיותר ולהקפיד על צריכה מופחתת של מזונות תעשייתיים (כמו ממתקים שונים, מלוחים למיניהם, שניצלים מוכנים ועוד ועוד). החומרים המשמרים ותחליפי המזון שבהם יכולים להזיק ואינם תורמים בכל דרך שהיא לבריאותו. לעומת זאת, מזון טבעיים וויטמינים, הניתנים כחיזוק למערכות הגוף, משפרים את אופן התנהלותו במהלך היום יום וכמובן גם בבית הספר ומספקים לגוף את כל מה שהוא צריך בגילאים הצעירים, שבהם הגוף צומח ומתעצב.

דילוג לתוכן