לחישות לילה לילדים הסובלים מבעיות למידה

לחישות לילה לילדים הסובלים מבעיות למידהבעיות למידה אצל ילדים הן תופעה מוכרת ושכיחה מאד, שיכולה להופיע בכל שלב ובדרגות שונות. כשהן מפריעות מאד להתנהלותו של הילד ומלוות בדימוי עצמי נמוך, יחד עם תחושות לא נוחות והצפות רגשיות, ניתן לפתור זאת בשיטת טיפול ייחודית, הניתנת ליישום על ידי ההורים עצמם ויכולה להוות, במקרים מסוימים, חלופה לטיפולים אחרים.

מדובר ב"לחישות לילה" שכפי שניתן להסיק מהן, כוללות מילות חיזוק וכוח, הנאמרות לילדים בזמן השינה.

שיטת טיפול שכולה העצמה

קשיים בריכוז, חוסר היכולת להתמודד עם גירויים שונים בסביבה ובכלל – קושי בהתמודדות עם המטלות הלימודיות השונות, כל אלה הם חלק מבעיות הלמידה, המלוות בדרך כלל בסימפטומים נוספים, ההופכים את חייהם של הילדים לאתגר של ממש. הורים רבים מחפשים דרכים להקל עליהם כדי שיוכלו להתקדם בלימודים ולהצליח בסביבה שבה הם נמצאים.

אבל פעמים רבות מתקשים למצוא את הטיפול הנכון, כזה שיעזור להם ויאפשר להם למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם ומבלי לסבול סבל נפשי רב או תחושת חוסר מסוגלות וערך עצמי נמוך. אחת האפשרויות המוצעות כיום היא שיטת העצמה מיוחדת, המיועדת לילדים.

מדובר בלחישות לילה, שיכולות לסייע במגוון רחב של מצבים, ולא רק במקרים של ליקויי למידה. כמו למשל, התגברות על פחדים מסוגים שונים, גמילה מהרטבת לילה, העצמת הדימוי של הילד, הרגעת תוקפנות מילולית או פיזית, העלאת הביטחון העצמי וגם שיפור הכישורים החברתיים.

העברת מסרים לתת מודע

שיטת זו מתבססת על מחקרים שבחנו את אופן פעולתו של המוח שלנו. על פי מחקרים אלה נמצא שאנו מנצלים רק 5 אחוז מיכולתו של המוח, בכל הקשור לתהליכי הלא מודע והתת מודע שלו. המחקרים מראים שבניגוד לחלק המודע, החלק הלא שלנו מעביר לנו מסרים בזמן השינה. המסרים האלה יכולים להשפיע עלינו באופן משמעותי בזמן הערות שלנו ולשנות, פעמים רבות, את התת מודע שלנו.

לחישות לילה לילדים הסובלים מבעיות למידה מעצימות אותם, משפרות את מצבם ומשיגות תוצאות מדהימות. הלחישות יכולות לכלול מילות העצמה שונות, הקשורות לילד באופן אישי וגם לבעיות הלמידה שמהן הוא סובל, מילות עוצמה, המשפיעות על האופן שבו הוא תופס את עצמו.

יכולת תפיסתו את העצמי מחדש עוזרת לו להתגבר על המכשולים, הבאים לידי ביטוי בתצורות שונות, לרבות בלמידה עצמה. המסרים עצמם מועברים אליו בזמן השינה, נקלטים במוחו ויוצרים אצלו מחשבות ותפיסות חיוביות, המחליפות את התפיסות השליליות שבהן הוא מאמין (אני לא מוצלח, אני לא מסוגל, קשה לי עם החומר הנלמד וכדומה). כך הוא יכול להתגבר על הקושי הרב שאיתו הוא נאלץ להתמודד ולהגיע אל המטלות בכוחות מחודשים ועם אופטימיות רבה יותר.

לסיכום

חשיבה חיובית מובילה לתוצאות הרצויות, ואת זה כולנו יודעים. הדבר נכון גם לשינוי תפיסתי, אותו ניתן ליצור באמצעות לחישות לילה והעברת מסרים אל הילדים, בזמן שהם ישנים. את הדבר יכולים לעשות ההורים לאחר שהילד נרדם כחלק מהטיפול בבעיות הלמידה, יחד עם טיפולים נוספים, או במקום טיפולים אחרים.

דילוג לתוכן