הומיאופתיה לטיפול בהפרעת קשב

הומיאופתיה להפרעות קשבהפרעת קשב (ADD) היא ההפרעה הפסיכיאטרית המאובחנת ביותר בקרב ילדים.

במקרים רבים, מומחים מאמינים כי מדובר בהפרעה מוחית פיזיולוגית בעלת מרכיב גנטי.

הומיאופתיה להפרעות קשב: למה?

ילדים עם ADD הם אימפולסיביים, סובלים מפעילות מוגברת, אינם קשובים, אינם מצליחים בלימודים, ולעתים קרובות משבשים מצבים חברתיים, ומתנהגים בתוקפנות חסרת שליטה. הטיפול הרפואי להפרעת קשב כולל תרופות ממריצות כגון ריטלין ותרופות נוגדות דיכאון.

בעוד שתרופות אלו עשויות לעתים להיות יעילות אם הן נלקחות בקפידה, הן מלוות בתופעות לוואי אפשריות ואין לתת אותן לילדים מתחת לגיל שש, למעט במקרים נדירים, בשל הסיכון לרעילות או מינון שגוי עקב בדיקות לקויות, ותגובות שליליות לתרופות.

הומיאופתיה: החלופה הטבעית

עשרים אחוזים מהילדים עם הפרעות קשב אינם מגיבים לתרופה הממריצה הראשונה אותה הם מנסים, או שהם מגיבים לה באופן שלילי.

מטפלים שהשתמשו בהומיאופתיה לטיפול בהפרעת קשב, דיווחו על תוצאות טובות. כיום, מחקר כפול, מבוקר פלצבו, שנערך בקרב 43 ילדים עם ADD, מראה כי הומיאופתיה יעילה לטיפול בהפרעה.

טיפול הומיאופתי: שיפור משמעותי בהתנהגות

מחקר שפורסם באוקטובר 1997 בכתב העת British Homopathic Journal, עקב אחר ילדים עם הפרעות קשב, שקיבלו טיפול הומיאופתי או פלצבו במשך עשרה ימים. בתום תקופה זו, ההורים או המטפלים דירגו את התנהגות הילדים והתסמינים שהוצגו.

הילדים שקיבלו תרופות הומיאופתיות הפגינו התנהגות משופרת באופן משמעותי מבחינת תסמיני הפרעות הקשב, בהשוואה לילדים שקיבלו פלצבו. בהערכת ראיון מעקב, חודשיים לאחר סיום המחקר, 57% מהילדים שהפגינו שיפור עם טיפול הומיאופתי, המשיכו להשתפר, למרות שהפסיקו את התרופות ההומיאופתיות. אצל 24% מהילדים, ההשפעות החיוביות חלפו עד תום תקופת המעקב, ו-19% מהילדים המשיכו לחוות תוצאות חיוביות, אך רק בעת נטילת התרופות ההומיאופתיות.

טיפול הומיאופתי ממוקד לתסמיני הפרעות קשב

הטיפול ההומיאופתי שיפר אצל הילדים עם הפרעות הקשב פחדים רבים או תסמיני הפרעת דחק פוסט טראומטית. ילדים שהיו תוקפניים פיזית חוו שיפור ניכר בתסמינים בעקבות הטיפול, וילדים עם תסמיני אימפולסיביות הגיבו היטב לתרופות.

התרופות המתאימות להפרעות קשב כוללות:

ארגנטיום ניטריקום

מתאימה כשילד עם הפרעות קשב סובל מאנטגוניזם עצמי, מדמיין שדים המדברים אליו באוזן אחת ומלאכים המתקשרים עימו באוזן השנייה.

תרופה זו מצוינת לילדים שעלולים להיות אכזריים וזדוניים, לעיתים קרובות לאחר היסטוריה של התעללות או זלזול, ולילדים שמתנהגים כאילו הם חסרי מצפון.

קנאביס אינדיקה

תרופה זו משמשת לילדים עם הפרעות קשב שמרגישים מבודדים, מנותקים, מיוסרים, מפוחדים ולעיתים היפראקטיביים. תרופה זו נקבעת לילדים שמרגישים מבולבלים ואינם קשובים. הם מרגישים כאילו העולם הוא חלום וסביבתם נראית להם מוזרה או לא מציאותית.

הם סובלים מחוסר תשומת לב במשך זמן רב, אך טובים בפרויקטים מדעיים עד שהתיאוריות גורמות להם לאבד מגע עם המציאות. הם עשויים להיות אובססיביים כפייתיים, ונראים מסוחררים.

אורום מתכתי – תרופה זו משמשת לילדים שמתנהגים כמו מבוגרים קטנים, שמבקשים חיבה, אך אינם יודעים כיצד לבטא צרכים רגשיים. היא מתאימה לילדים שמתנהגים בקרירות לבני משפחתם ושמתקשים ליצור חברים. תרופה זו מצוינת לילדים פרפקציוניסטים, ולילדים מרים ושליליים, המנסים קשה ואינם מעוניינים להיכשל.

אנקארדיום – מצוינת במיוחד לילדים שחשים מושפלים, מבודדים מהעולם, בעלי רגשות נחיתות פתולוגית, צורך בהוכחה עצמית, וחרדה.

ארניקה – משמשת לילדים עם הפרעות קשב שסובלים מתסמיני הלם או שלא התגברו על טראומה, אפילו טראומה קשה מלידה.

באריטה יודאטום – משמשת לילדים עצבניים, ממהרים וחסרי מנוחה, המתקשים להתרכז.

בלדונה – משמשת לילדים עם הפרעות קשב הסובלים מתסמיני שכחה, איטיות ובעיות למידה, הרגישים לרעש ואור. הם סובלים מאימת לילה מפני רוחות רפאים, ומתנהגים בפראות כשהם כועסים.

דילוג לתוכן